admin@sgd.org.tr

Mobbing ile Mücadele Çalıştayı Yapıldı

Mobbing ile Mücadele Çalıştayı Yapıldı

182KAYÇAD(Kadın Yönetici ve Kadın Çalışanlar Dayanışma Derneği) ve KADEM(Kadın ve Demokrasi Derneği) tarafından “Mobbing ile Mücadele Çalıştayı” düzenlendi. Çalıştaya Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) ve KAYÇAD Kurucu Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, KADEM Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, Sosyal Güvenlik Denetmenleri Derneği Başkanı Mustafa DUMAN, Milletvekilleri, üst düzey bürokratlar, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri, üst düzey yöneticiler ve akademisyenler katıldı.

Sosyal Güvenlik Denetmenleri Derneği Başkanı Mustafa DUMAN, özellikle çalışma hayatının denetimini yapmanın vermiş olduğu tecrübe ile mobingin özel ve kamu sektöre bakan tarafı, devletçe alınacak tedbirler ve devletin denetleme sorumluluğu ile ilgili önemli katkılar sağladı.

Mobbing Kanununda korunması gereken ilkeler, haklar, cezalar, mobbingi önleme yöntemleri, alınması gereken tedbirler, mücadelede başvuru yolları ve mobbing konusunda devletin sorumluluğu konuları ele alındığı çalıştay, önemli katkılarla rapor haline getirilerek sonlandırıldı.

Sosyal Güvenlik Denetmenleri Derneği olarak çalıştayın amacının nihayete ermesini temenni ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.