Kızılırmak Sok. No:18/2 Kızılay Çankaya / Ankara
admin@sgd.org.tr

10. Yıl Kahvaltısına Birlik ve Beraberlik Mesajı Damgasını Vurdu

10. Yıl Kahvaltısına Birlik ve Beraberlik Mesajı Damgasını Vurdu

thumbbbDerneğimizin 10. Yıl etkinlikleri kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanımızın teşrifleriyle gerçekleşen birlik ve beraberlik kahvaltısı yaklaşık 200 kişinin katılımıyla gerçekleşti. Büyük bir dayanışma örneği sergileyen meslektaşlarımız bir çok ilden bu kahvaltıya iştirak ettiler. Kahvaltı ve istişare toplantımıza Daire Başkanı ve derneğimizin bir önceki başkanı olan Tuncay CEVHEROĞLU, Daire Başkanı Dengi ÖZER ve Basın Müşaviri Uğur KORMAZ da iştirak ettiler.

   Sosyal Güvenlik Denetmenleri Derneği Başkanı Mustafa DUMAN konuşmasında; Birlik ve beraberlik içerisinde geçen koskoca 10 yıl ki SGK’nın en köklü ve en çok üyeli derneği olarak duruşundan, dürüstlüğünden, hedeflerinden ve ideallerinden taviz vermeyen derneğimizle koskoca bir 10 yılı geride bırakıyoruz. Burada şunu belirtmek istiyorum ki burada startını verdiğimiz 10. Yılımıza özel etkinliklerimiz sempozyum, çalıştay ve üniversitelerdeki çeşitli programlarla devam edecektir.

   Mesleğimizin hak ettiği yerlere gelmesi noktasında derneğimiz sayesinde ağır ağır, tırmana tırmana ve her türlü zorluğa göğüs gererek çıktık bu merdivenleri ve yine aynı azim ve kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğiz. Çünkü alacağımız daha çok yol var. Önemli bir mesleği icra etmekteyiz. Sahadayız ve sahada olmak ciddi bir bilgi birikimini de beraberinde getirmek zorunda, kendini yenileyen ve geliştiren bir meslek grubuyuz. Ancak çok fazla çalışmamıza ve katma değer üretmemize rağmen özlük haklarımız diğer denetim elemanlarına göre zayıf kalmıştır. Bunun çözülmesi Kurum Başkanımızdan talebimizdir.” Demiştir.

   10. Yıl Birlik ve Beraberlik Kahvaltısında Derneğimize ve mesleğimize önemli katkılar sağlamış önceki dernek başkanlarımız Sinan UZUNPINAR, Servet AVADOS ve Tuncay CEVHEROĞLU meslekte birlik ve beraberliğimize yönelik konuşmalarını gerçekleştirdiler.

  Kurucu baskan Sinan Uzunpınar 2006 yilinda zor sartlar altinda kurdugumuz dernegin bu gunlere geldigini gormenin guzel bir sey oldugunu, Kurum baskanimizin sayesinde meslegimizin iyi noktalara gelecegini belirtti.

   Dernegimizde yaptigi calismalarla onemli yer sahibi olan Tuncay CEVHEROGLU ise 10 yilin bir sivil toplum orgutu olarak uzun bir sure oldugunu birlik ve beraberlikle bu isin gerceklestigini belirtmistir. Yine Sn. Cevheroglu  S.G.Denetmenlerinin cok calistigini ancak buna ragmen ozluk haklarinin cok geride kaldigini, calisani seven Kurum Baskanimizin bu durumu gormezden gelmeyeceğini düşündüğünü belirtti.

   Programımıza bütün yoğunluğuna rağmen teşrif eden saygıdeğer Kurum Başkanımız Dr. Mehmet Selim BAĞLI Sosyal Güvenlik Denetmenlerine hitaben yaptığı konuşmasında “Denetim kamunun vazgeçilmezidir.  Sosyal Güvenlik Denetmenleri de bu işi layığı ile yapmaktadırlar. Geçen sene 90000 işi bitirdiniz. Fedakarca yapılan hizmetin bir karşılığının olması gerekir. Sosyal Güvenlik Denetmenlerinin özlük haklarının iyileştirilmesi noktasında elimizden geleni yapacağız.” demiştir.

 Programın devam eden bölümünde önceki dernek başkanlarımıza mesleğe kazandırdıklarından ötürü Çanakkale ilimizde adlarına dikilmiş ağaçlar anısına plaketleri takdim edilmiştir. Ayrıca  Kurum Başkanımız Dr. M. Selim BAĞLI’ya , Sosyal Güvenlik Denetmenleri Derneği olarak orijinal  Celi Sülüs hat levhası takdim edilmiştir.

  Sosyal Güvenlik Denetmenleri Derneği Yönetimi olarak, programa katılımı ile bizi onurlandıran Kurum Başkanımıza, Türkiye’nin dört bir yanından 10. Yıl Birlik ve Beraberlik kahvaltısına iştirak eden değerli meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.