admin@sgd.org.tr

21. Yüzyıl Liderlik ve Yöneticilik Anlayışı Eğitim Programı Gerçekleştirildi

21. Yüzyıl Liderlik ve Yöneticilik Anlayışı Eğitim Programı Gerçekleştirildi

  Sosyal Güvenlik Denetmenleri Derneğimizin Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürümüz Sayın Tuncay Cevheroğlu’nun katkılarıyla düzenlemiş olduğu 21. Yüzyıl Liderlik ve Yöneticilik Anlayışı Eğitim Programı 18.01.2018 tarihinde Kurumumuz Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü Naci Şahin Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Yaşar Ateşsoy tarafından iki oturum halinde gerçekleştirilen eğitim programımıza Sigorta Primleri Genel Müdür Yardımcımız Ahmet Biçer, Daire Başkanlarımız Yakup Süngü, Uğur Ünalan, Nedim Can ve Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürümüz Tuncay Cevheroğlu ile İl Müdür Yardımcısı Adem Erol katılım sağlamışlardır.

  Eğitim Programının açılış konuşmasını Dernek Başkanımız Sinan Uzunpınar gerçekleştirmiştir. Dernek Başkanımızı konuşmalarında öncelikle verdiği destek ve sağladığı katkılar vesilesiyle Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürümüze teşekkürlerini sunmuş ve kısaca liderliğin tarihsel süreçlerine değindikten sonra Liderlik kavramının öneminden bahsetmiştir. Bizler için en güzel lider örneği olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderlik anlayışı ve liderlik duruşuna da değinen Uzunpınar; Sosyal Güvenlik Denetmenlerinin kurumun halka yansıyan yüzü olmaları nedeni ile kendi alanlarında lider olması gerektiğinden bahsetmiştir.

  Açılış konuşmasının ardından katılımcılara hitap eden Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürümüz Sayın Tuncay Cevheroğlu ise öncelikle denetmenlik mesleğinden gelen bir il müdürü olarak meslektaşlarımızın durumlarını en iyi bilen biri olduğunu ifade etmiş ve bu tür eğitim programlarının gerekliliğini dile getirmiştir. Ayrıca tarihsel liderleri de gündeme getiren Sayın Cevheroğlu çağımızda liderlik duruşunun gerekliliğini ve bu liderlik duruşunun Birleşmiş Milletlerde yapılan Kudüs oylamasında yakın tarihin en iyi örneği olarak karşımızda durduğunu ifade etmiştir. Meslektaşlarımızın kesinlikle kurumumuzun çok önemli çalışanlarından olduğunu da ifade eden İl Müdürümüz herkesin alanında lider olmasının gerekliliklerini de ifade etmiştir.

  Konuşmaların ardından eğitimi gerçekleştirecek Yaşar Ateşsoy iki oturum halinde eğitim vermiş olup, tekrarının ve farklı konularda da meslektaşlarımızın bu tür eğitimler alması gerektiğini belirtmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.