Kızılırmak Sok. No:18/2 Kızılay Çankaya / Ankara
admin@sgd.org.tr

“Çalışma Yaşamında Ve Sosyal Güvenlik Sisteminde Kadın” Sempozyumu

“Çalışma Yaşamında Ve Sosyal Güvenlik Sisteminde Kadın” Sempozyumu

  Derneğimizin Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü ile birlikte düzenlediği “Çalışma Yaşamında ve Sosyal Güvenlik Sisteminde Kadın” sempozyumu 12 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

  SGK Başkanlığı Erdoğan Özen konferans salonunda gerçekleştirilen sempozyuma SGK Başkanı M.Selim BAĞLI, SGK Başkan Yardımcısı Lütfi AYDIN, SGK Yönetim Kurulu üyeleri Murat CANGÜL ve Salih KILIÇ, Daire Başkanları Yakup SÜNGÜ, Nedim CAN, İl Müdürü Tuncay CEVHEROĞLU, bürokratlar, sendika ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri de katıldı.

  Meslektaşlarımızın da yoğun ilgi gösterdiği sempozyuma gelen hanımefendiler günün anlam ve önemine binaen karanfillerle karşılandı.

Meslektaşımız Tuğçe KEÇECİ’nin sunuculuğundaki sempozyum, İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından derneğimizi tanıtan kısa bir sinevizyon gösterisi ile başladı.

  Açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Sinan UZUNPINAR mesleğimizin vazife ve misyonundan bahisle sadece sahada denetim yapmakla yetinmediğimizi, mevzuat bilgi ve tecrübesi ile akademik çalışmalar da yürütmeye gayret gösterildiğini ve bu sempozyumun da bunun açık bir göstergesi olduğunu vurguladı.

  Kurum Başkanımız Sayın M.Selim BAĞLI da konuşmasında “Denetmenler bizim sahadaki elimiz, gözümüz, böyle sosyal sorumluluk gerektiren bir konuda Ankara Üniversitesiyle ortaklaşa sosyal programlar düzenlemesi bizim için önemli” dedi.

  Protokol konuşmalarının ardından Prof. Dr. Metin PİŞKİN başkanlığındaki sabah oturumunda Prof. Dr. Metin ÖZUĞURLU, Prof. Dr. Şenay GÖKBAYRAK, Prof. Dr. Müge ERSOY KART ve meslektaşımız derneğimizin Yönetim Kurulu üyesi Mustafa KILIÇ sunumlarını yaptı.
Sabah oturumu, Yönetim Kurulu Başkanımız Sinan UZUNPINAR tarafından konuşmacılara katılım belgeleri ve hediyelerinin takdim edilmesi ile son buldu.

« arasında 5 »

  Verilen aranın ardından Prof. Dr. Levent AKIN başkanlığındaki öğleden sonra oturumunda KADİM Daire Başkanı Yakup SÜNGÜ, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet Uzmanı Pınar YILMAZ, İstihdam Uzmanı Aybars CAN, meslektaşımız derneğimizin Yönetim Kurulu başkan yardımcısı Fatma HACIOĞLU, Yargıtay 21. Hukuk Dairesi Başkanı Mesut BALCI, İSGÜM Başkan Yardımcısı Gizem Naz DÖLEK, Hak-İş Konfederasyonu Kadın Komitesi Başkanı Fatma ZENGİN ve Türk-İş Eğitim Uzmanı Hülya UZUNER DURANSOY sunumlarını yaptı.

  Öğleden sonra oturumu, Yönetim Kurulu Başkanımız Sinan UZUNPINAR tarafından konuşmacılara katılım belgeleri ve hediyelerinin takdim edilmesi ile son buldu.

  Derneğimiz, mesleğimiz ve çalışma sahamızla ilgili akademik çalışmalara devam etmeyi ve üniversitelerle işbirliği halinde “Çalışma İlişkileri ve Denetimi” sempozyumlarını bir gelenek haline getirmeyi planlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.