yonetim@sgd.org.tr

Kurum Başkanımız Derneğin Yeni Yönetimini Makamında Kabul Etti

Kurum Başkanımız Derneğin Yeni Yönetimini Makamında Kabul Etti

   Çalışmalarına ve ziyaretlerine başlayan Derneğimizin yeni yönetimi, ilk ziyaretini Kurum Başkanımız Dr. Mehmet Selim BAĞLI’ya gerçekleştirmiştir. Görüşmeye Dernek Genel Başkanımız Sinan UZUNPINAR, Eski Genel Başkanı Mustafa DUMAN, Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin YILDIZ, Yönetim Kurulu Üyeleri H. Ümit FIRAT, Mustafa KILIÇ, Burak ATALAY, Ahmet AKSU ve Strateji Geliştirme Başkanı Özlem SARI ile Dernek yönetimi üyelerinden Funda SÖYLER ve Orçun AVCIOĞLU katıldılar.

   Görüşmenin genel seyri kayıt dışı istihdam konusu üzerinde gerçekleşmiştir. Bu konuda denetimlerin nicel ve nitel anlamda olumlu seyir izlediği Kurum Başkanımız tarafından dile getirilmiştir. Ayrıca Kurum Başkanımız, Sosyal Güvenlik Denetmenleri tarafından yakın dönemde ‘Milli İstihdam Seferberliği’ kapsamında işyerlerine gerçekleştirilen rehberlik ziyaretlerinin ve devam etmekte olan sektörel denetimlerinin kayıt dışı istihdamla mücadele konusunda öneminin büyük olduğu üzerinde durmuştur. Bu konulara ek olarak Kurum Başkanımız, son dönemlerde denetlenen ve ziyaret edilen işyeri sayısı bakımından kıyaslama yapıldığında, Türkiye kamu yönetimi yapısı içerisinde Sosyal Güvenlik Denetmenleri kadar işyeri kapısını çalan başka bir kadronun olmadığını söylemiştir. Sonuç olarak Kurum Başkanımız, Denetmenlerin başta özlük hakları olmak üzere, sayısal olarak da artırılması gerektiğini, Denetmen Yardımcılarının Kurum aidiyetinin sağlanması bakımından özlük haklarının önemli bir konu olduğunu belirtmiştir. Bu kapsamda elinden geleni yaptığını ve yapacağını söylemiştir.

   Dernek Genel Başkanımız Sinan UZUNPINAR ise Sosyal Güvenlik Denetmenlerinin iş ve işlemleri, özlük hakları ve teşkilatlanma konusunda yaşanan sorunları dile getirmiştir.

   Görüşme sonunda, Derneğimizin ulusal süreli yayını olan ‘Bakış Açısı’ dergisi Kurum Başkanımıza sunulmuş ve değerlendirmeler yapılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.