yonetim@sgd.org.tr

Milli Seferberliğe Rehberlik Damgası (Alıntı Haber)

Milli Seferberliğe Rehberlik Damgası (Alıntı Haber)


Akşam Gazetesi’ nin 27.02.2017 tarihli internet sürümünde Sosyal Güvenlik Denetmenleri ve Derneğimize yer verilmiştir. Haberin içeriği aşağıdadır.
“Sosyal Güvenlik Denetmenleri Derneği istihdam seferberliği kapsamında 60 bin işyerini ziyaret ederek bilgilendirme ve eğitim faaliyetlerinde bulundu.

Doruk ÇAKAR/ ANKARA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iş dünyasına çağrısıyla başlayan istihdam seferberliği kampanyasına Sosyal Güvenlik Denetmenleri Derneği’nden de destek geldi. Dernek ‘çalışma hayatında milli seferberlik’ kampanyası kapsamında bilgilendirme, rehberlik, eğitim programı, etkinlikler ve ev ziyaretleri şeklindeki faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. Kayıtdışılığın önlenmesi konusunda da sayısız faaliyet yürüten dernek, seferberlik kapsamında son 5 ayda 60 bine yakın işyerini ziyaret etti.

35 bin işverenle buluştu

30 bin işveren ve 45 bin sigortalıyla buluşan dernek yetkilileri, seferberlik kapsamında “konuşulmadık işçi ve işveren” bırakmamak üzere çalışıyor. Dernek yetkilileri İş ve Sosyal Güvenlik hukuku kapsamında işçi ve işveren hakları, prim teşvikleri, tazminatlar ve emeklilik konusunda vatandaşlara yol gösteriyor. Öte yandan dernek her ilde oda ve borsalarda teşvik paketleri konusunda da eğitici çalışmalarda bulunuyor.”

Kaynak: Akşam Gazetesi (27.02.2017)
Link : http://www.aksam.com.tr/ekonomi/60-bin-isyerine-istihdam-denetimi-c2-c2/haber-600131

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.