yonetim@sgd.org.tr

Sosyal Güvenlik Denetmenleri Antalya’da Bir Araya Geldi

Sosyal Güvenlik Denetmenleri Antalya’da Bir Araya Geldi

IMG-20151020-WA0020Sosyal Güvenlik Denetmenleri ve denetmen yardımcılarının iş ve işlemlerine  yönelik eğitim 5-23 Kasım tarihlerinde Antalya da devam etmektedir. 3 grup halinde gerçekleşen eğitimin açılışına Sigorta Primleri Genel Müdürlüğüne bağlı daire başkanlıklarından  Kayıtdışı İstihdamla Mücadele Daire Başkanı Yakup SÜNGÜ, Risk ve Analiz Daire Başkanı Halil İbrahim ŞEN, Yönetim Hizmetleri Daire Başkanı Uğur ÜNALAN ve Sosyal Güvenlik Denetmenleri Derneği Başkanı Mustafa DUMAN katılmıştır.

    Sosyal Güvenlik Denetmenlerinin yaptığı işlerin zorluklarına değinen Daire Başkanlarımız, Sosyal Güvenlik Denetmenlerini önemsediklerini ve özlük haklarının daha iyi noktalara gelmesi için çalışma yapılması gerektiğinin altını çizdiler. Sonrasında Sosyal Güvenlik Denetmenleri Derneği Başkanı Mustafa DUMAN söz alarak ” Dernek işleri bildiğiniz üzere gönüllülük işlerine dayanan gerçekten çok meşakkatli bir iştir. Kurmak kolaydır, ancak birlik ve beraberlik içinde yaşatmak büyük bir özveri gerektirir. Çok şükür ki S.G. Denetmenleri Derneği bugün 9. Yılında ve 1000 üyesi ile Sosyal Güvenlik Kurumunun en büyük ve en önemli derneği haline gelmiştir. Ve bu birlik ve beraberlikle uzun yıllar yaşayacaktır. Bu noktada dernek yönetiminde emeği geçen ve bugünlere dek gelmesini sağlayan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Derneğimiz bugün sempozyumlar düzenlemekte, çalıştaylara katılmakta, dergi çıkarmakta ve önemli bir kurumsallaşma sağlamaktadır. Mesleğin adını her yerde sıkça söz ettirmekte ve özlük hakları noktasında önemli kazanımlar sağlamakta ve sağlamaya devam etmektedir. Gerçekten önemli bir mesleği icra ediyoruz. Bildiğiniz üzere bilgi güçtür. Bugün sahada denetim yapan Sosyal Güvenlik Denetmenleri 20 farklı konuda denetim yapmak suretiyle bu bilgiye haizdir. Ancak her yenilenen şey gibi bizler de mevzuat açısından kendimizi yenilemeli, geliştirmeli ve gelişen teknolojiye ayak uydurmalıyız. Bu açıdan bu eğitimleri önemsiyoruz. Eğitimlerin bizim için 2 farklı yönü bulunmaktadır. Birincisi kendimizi mevzuat açısından yenileme ve kişisel gelişim dersleri ile geliştirme fırsatı buluyoruz. Bugün Sosyal Güvenlik Kanunun değişmeyen sadece 20 maddesi kalmıştır. Bunları bilmemiz gerekmektedir. Kurumumuzun dışarıdaki yüzü olarak da protokol kuralları, beden dili gibi kavramları sindirmeliyiz. Bu eğitimlerin 2. Yönü ise sene boyunca görüşmediğimiz arkadaşlarımızla meslektaşlarımızla bir araya geliyoruz ki bu bizim için önemli bir fırsata dönüşmektedir. 

Antalya 2015 Egitim

     Bu gün şurada meslektaşlarımla oturup muhabbet etmenin, birlikte çay içmenin tadını hiçbir yerde alamamaktayım. Bu bizim içinde önemli bir oryantasyon eğitimi olmaktadır. Burada tatil sezonunda bu eğitim fırsatını bize veren SGK yönetimine huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum.” Diyerek konuşmasını iyi dileklerle sonlandırmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.