yonetim@sgd.org.tr

Sosyal Güvenlik Denetmenleri Eğitimde Bir Araya Geldi

Sosyal Güvenlik Denetmenleri Eğitimde Bir Araya Geldi

   Sosyal Güvenlik Denetmenleri ve yetkili Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılarının katıldığı, Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Sosyal Güvenlik Denetmenleri ve Yetkili Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcıları İş ve İşlemleri Eğitimi” Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde bulunan “Eliz Hotel Convention Center Thermal & SPA” tesisinde 15.10.2018/09.11.2018 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

   81 ilde görev yapan Sosyal Güvenlik Denetmenleri ve yetkili Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılarının birer haftadan dört grup şeklinde katılımının sağlandığı eğitim, Kurumumuz protokolünün Genel Müdür Yardımcısı, Daire Başkanı ve İl Müdürü düzeyinde yaptığı açılış konuşmaları ile başlamıştır.

   Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sinan UZUNPINAR da açılışta katılımcılara hitap etmiş olup konuşmasında ülkemizin içinden geçtiği yeniden yapılanma sürecinde mesleğimizin Kurumumuz bünyesinde ve genel anlamda kamu yönetimi yapısı içerisinde yer alması gereken yeni konumuna dair perspektifini paylaşmıştır.
   Eğitim, aşağıda belirtilen şu başlıklar altında gerçekleştirilen sunumlar ile devam etmiştir:

   • Kamu Yönetiminde Etik Değerler ve İlkeler (Tuncay CEVHEROĞLU-Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürü)
   • OSGB ve Eğitim Kurumları Denetimleri (Mehmet ÖZKAN, Serkan SONCU)
   • İhale Konusu Olmayan İşlerde Maliyet Tespiti ve İstihkak Ödemesi Yapılmayan İhale Konulu İşyerlerinde Maliyet Tespiti (İbrahim TURASAN – Başmüfettiş)
   • Yasal defterlerin elektronik ortamda oluşturulması, kaydedilmesi, muhafazası ile ilgili usul ve esaslar (Yeltekin KAYABAŞI, Samet KAMIŞ)
   • Online E-Defter Uygulaması Örneği (Yeltekin KAYABAŞI, Samet KAMIŞ)
   • Çalışma Hayatı ve Değişen Denetim Yapısı (Prof. Dr. Oğuz KARADENİZ – Pamukkale Üniversitesi)
   • Denetmen Raporlarının Yargısal Boyutu (Yusuf DEMİRCİ – Hakim, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi)
   • Sosyal Güvenlik Denetmenleri İş ve İşlemleri Mevzuatı ve Denetimde Karşılaşılan Sorunlar (Zekeriya NAMLI, Fatma HACIOĞLU – Sosyal Güvenlik Denetmeni)
   Eğitim süresince derneğimiz Yönetim Kurulu üyeleri katılımcılar ile birebir ve grup halinde görüşmeler yaparak yerelde karşılaşılan sorunlar ve bunlara yönelik geliştirilmesi gereken çözüm önerileri üzerinde istişarelerde bulunmuştur.

   Ayrıca derneğimiz tarafından meslektaşlarımızın bir nebze de olsa iş stresinden uzaklaşmasını sağlamak amacıyla tiyatro ve müzik organizasyonu gerçekleştirilmiştir. Meslektaşlarımız senaryo yazarı ve oyuncu Samet UĞUR, oyuncular Sedat ŞİMŞEK, Burcu AZAK, Tuğçe TÜTÜNCÜ ile Türk Halk Müziği sanatçımız Ahmet DUMLUPINAR tarafından düzenlenen program, izleyenlere ve katılanlara keyifli anlar yaşatmıştır.

   Eğitim sonunda, derneğimize ve mesleğimize yapmış oldukları katkılardan dolayı meslektaşlarımız Samet UĞUR, Sedat ŞİMŞEK, Hidayet MERCAN, Diyar AYDINCI ve Nihat GÜNEY’e plaketleri takdim edilmiştir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.