yonetim@sgd.org.tr

Yeni Başkanımız Cemal TAN

Yeni Başkanımız Cemal TAN

   Derneğimiz 10’uncu Olağan Genel Kurulu 23 Ekim Cumartesi günü yapılmıştır. Yönetim Kurulu üyesi Zahide Akbulut Kösa’nın açılış konuşması ile başlayan toplantı Divan Kurulunun oluşturulması ile devam etmiştir. Süleyman Demir, Fatma Hacıoğlu, Mustafa Duman ve Zafer Ali Ürkmez’den oluşan Divan Kurulu’nun yönetiminde öncelikle tüzük değişiklikleri görüşülüp oylanmış, seçimin çarşaf liste değil blok liste halinde yapılmasına, yıllık aidat ücretinin 300TL olmasına ve genel kurul toplantılarının elektronik ortamda yapılabilmesine ilişkin değişiklik teklifleri kabul edilmiştir.

   Akabinde dernek yönetimi seçimine geçilmiş, iki başkan adayı olarak seçime katılan Cemal Tan ve Mesut Hakses tarafından oluşturulan dernek yönetimi listeleri oylanmıştır.

   Sonuç itibariyle 448 oy kullanılmış, Cemal Tan 242, Mesut Hakses 198 oy almış, 8 oy geçersiz sayılmış, Cemal Tan başkanlığındaki aday listesi seçimi kazanmıştır.

   Çeşitli illerden gelen çok sayıda meslektaşımızın katılımıyla gerçekleşen genel kurulumuz, dernek tarihinin en yoğun katılımına sahne olmuştur. Gün içerisinde dernek yönetimimizin çay, poğaça, kuru pasta ve döner ekmek ayran ikramları olmuştur.

   Yeni yönetimin derneğimiz ve mesleğimiz için hayırlı olmasını, bugüne kadar yürütülen mücadeleyi bir adım ileriye taşımasını temenni ediyor, mesleğimizin ve derneğimizin daha da iyi noktalara geleceğine yürekten inanıyor ve dernek yönetimine başarılar diliyoruz.

   Derneğimizin yeni Yönetim Kurulu, Cemal Tan’ın başkanlığında Mehmet Önder, Yusuf Turan, Münire Ensonra Doğan, Halit Bacanlı, Hatice Güngör, Volkan Özyurt, Salih Yurdugül ve Ilgaz Şimşek’ten oluşmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.